מיקרוצ'יפ לכלב או לחתול - איך עובד שבב אלקטרוני תת עורי?

שבב הזיהוי הינו כגודלו של גריר אורז ומיועד לזיהויו של החתול. השבב מכיל קוד של מספרים ואותיות ואינו ניתן לזיוף או שיכפול, לכל חתול יש את מספר השבב שלו לכן אין מצב של כפילות שבב, על השבב עצמו חוץ מהמספר המזהה אין שום דבר, פרטי השבב ולמי שייך החתול נמצא במאגר החברה שמוכרת את השבב או במאגר הארצי לשבבים.

זיהוי השבב מתבצע ע"י מכשיר הקורא את מספר המיקרוצ`יפ ונמצא אצל הוטרינר. אין צורך להוציא את השבב מתחת לעורו של החתול מספיק להעביר את המכשיר לזיהוי הקורא את מספר השבב ומחפש מידע על בעלי החתול במאגר השבבים.

השבב עצמו מוחדר ע"י הוטרינר מתחת לעורו של החתול באמצעות מזרק ומחט ללא כאבים וסבל, והינו בטוח, הכאב הינו מינימלי כמו כאב רגיל של זריקה או חיסון.

יתרונות השבב: במקרה של אבדת חתול ומציאתו ע"י אדם אחר, מאפשר זיהוי חד משמעי של החתול ע"י הוטרינר ומציאת האינפורמציה על החתול ובעליו, במאגר המידע של השבבים על גבי צג המחשב, ובכך החזרת החתול לבעליו המקוריים.

השבב מוחדר פעם אחת והינו לאורך כל חיו של החתול ולכן אין צורך להוציאו או להחליפו. במקרה של שינוי בעלי החתול כגון מכירה או מסירה ניתן לעדכן את פרטי בעלי החתול החדש במאגר המידע של השבבים. השבב הינו תעודות הזהות של החתול, ולכן הינו ממולץ לכל מי שאוהב חיות מחמד ורוצה לשמור על הכלב או החתול שלו.


פורום בעלי חיים
מיקרוצ'יפ לכלב או לחתול - איך עובד שבב אלקטרוני תת עורי?